Chata Lieska, Tajch 390, 976 51 Horná Lehota, +421 / 911 135 840

Prostredie

Chata Lieska sa nachádza v srdci Národného parku Nízke Tatry - Juh, v tichom lesnom prostredí. Je situovaná asi 2 km od obce v malej osade, má vlastný uzatvorený pozemok, cez ktorý tečie horský potok - bystrina so pstruhami. Pozemok je upravený v záhradnom oddychovom štýle.

Vďaka svojej polohe je chata ideálnym východiskovým miestom na rôzne druhy výletov a turistických túr / Chopok, Ďumbier, Studenovodské vodopády, Bystrianska dolina,.../. Každý má príležitosť nájsť svoj druh zábavy - 18-jamkové golfové ihrisko, člnkovanie, kúpanie, vodné bicykle, rybolov, zbieranie húb, lezecká stena, kolky aj ruské, letné lyžovanie, jazda na koňoch, atď.

Medzi atrakcie patrí úzkorozchodná štýlová Čiernohronská železnička s novým lesníckym skanzenom, návšteva Dobročského pralesa i jedinečná na Slovensku Jaskyňa mŕtvych netopierov. Toto všetko sa nachádza v blízkosti 2,5 až 10 km.

V prípade zimnej dovolenky odporúčame návštevu lyžiarskych stredísk v okolí - Tále, Mýto pod Ďumbierom, Chopok-juh (spojený so severom), Krpáčovo. Vo väčšine stredísk sa nachádza lyžiarska škola i škôlka .

A pre tých, čo nemajú záujem o lyžovanie, ponúkame jazdu na snežných saniach ťahaných koňmi, jazdu na snežných skútroch, klzisko na štadióne v blízkom meste, ale i sánkovanie a prechádzky v krásnej tatranskej prírode.